Wypoczynek w górach – atrakcje turystyczne


Wypoczynek w górach to nie tylko wędrówki po tatrzańskich szlakach. W przerwach pomiędzy wyprawami warto odwiedzić miejsca znaczące dla polskiej historii i kultury oraz poznać uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Suche to niewielka wieś podhalańska, w której mieszka niewiele ponad 1200 mieszkańców. Jej wyjątkowym atutem jest usytuowanie w bezpośredniej bliskości Zakopanego – największego tatrzańskiego ośrodka turystycznego. W sąsiedztwie leży też Poronin – ciekawa historycznie miejscowość, w której można odnaleźć ślady obecności wielkich Polaków takich, jak: Jan Matejko, Jan Kasprowicz, Leopold Staff, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leon Wyczółkowski czy Władysław Orkan.

Wybierając się na wypoczynek do Suchego, warto też zajrzeć do zakopiańskich muzeów i galerii, odwiedzić skocznię narciarską oraz przejechać się kolejką linowa na Gubałówkę lub Kasprowy Wierch.

 

 

Komunikacja i infrastruktura w okolicy


Suche jest idealnym miejscem na wypoczynek w górach dla osób, które poszukują spokoju i izolacji od miejskiego tłumu. W bezpośredniej okolicy znajdują się:

  • przystanek autobusowy – 150 m
  • sklep – 200 m
  • wyciągi narciarskie – 200 m
 

Tatrzański Park Narodowy

Jeśli zdecydujesz się na wynajem pokoi „U Krzysia”, zyskasz też okazję spędzenia czasu na łonie natury nieskażonej cywilizacją. Ciesz się urokami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dojedziesz do niego szybko własnym pojazdem lub autobusem – najbliższy przystanek znajduje się 150 m od domu.

 

Wyciągi narciarskie

Dla gości, którzy wynajmują u nas pokoje, przygotowaliśmy dodatkowe zaplecze gastronomiczne. Pozwala ono na samodzielne przygotowywanie posiłków oraz ich spożywanie we wspólnym gronie w przyjaznym, przestronnym pomieszczeniu. Zapewniamy również podstawowe wyposażenie aneksów kuchennych i jadalni. Są to:

...

Tatrzański Park Narodowy

Ciesz się urokami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dojedziesz szybko własnym pojazdem lub autobusem - najbliższy przystanek znajduje się 150m od domu.

...

Wyciągi narciarskie

Stacja narciarska z wieloma trasami zjazdowymi dostosowana to potrzeb młodszych i starszych miłośników narciarstwa i snowboardu - 200 od domu.

Zarezerwuj pokój teraz: 886-537-595

Jak dojechać


Kieruj się na Zakopane.
W miejcowości Poronin (6 km przed Zakopanem) skręć w prawo przez most.
Witamy w Suchem.

pokoje u krzysia