Blog

Cover Image

Atrakcje turystyczne Suchego i okolic

Suche jest górską miejscowością położoną na zachód od Poronina. Niewielka odległość od znanego wszystkim turystom Zakopanego, a także piękne widoki gwarantują, że wypoczynek w tym miejscu będzie czymś niezapomnianym. Suche oferuje przyjezdnym wiele atrakcji, które każdy powinien odwiedzić podczas pobytu w tym miejscu. Warto poznać także atrakcje znajdujące się w okolicznych miejscowościach, jeżeli planujemy pobyt na południu Polski.

Zabytkowy Dom Orłów

Budynek ten znajduje się w miejscowości Suche i jest największą ozdobą tej malowniczej wioski. Budynek ten wykonany jest z drewna i do 2003 roku pełnił funkcję szkoły podstawowej. Pierwotnie był to dom rekolekcyjny dla młodzieży katolickiej, a obecnie Dom Orłów jest bazą noclegową.

Stacja narciarska suche

Miejsce idealne dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, które znajduje się nieopodal naszego domu noclegowego. Na terenie stacji narciarskiej znajduje się taśma i mały wyciąg orczykowy dla dzieci, dzięki czemu zarówno młodsi, jak i starsi miłośnicy śniegu doskonale spędzą tam czas. Stoki są oświetlone, a także na bieżąco naśnieżane, co jest gwarancją świetnych warunków narciarskich. Przyjezdni mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu, szkoły narciarskiej, a także restauracji.

Kościół Św. Anny w Zębie

Jest to drewniany kościół z początków XX wieku znajdujący się w miejscowości Ząb. Jest to kościół jednonawowy, a na ołtarzu głównym znajduje się kościół Świętej Anny, natomiast po bokach niesamowite, drewniane rzeźby.

Muzeum Jana Kasprowicza

Jan Kasprowicz uważany jest za jednego z wybitnych polskich poetów. Willa, w której mieszkał, od 1950 roku jest muzeum, w którym zwiedzać można salon, sypialnię oraz jadalnie, a w pomieszczeniach eksponowane są pamiątki po poecie. W muzeum znajdują się także obrazy Władysława Jarockiego. Obok willi stoi natomiast mauzoleum, gdzie znajdują się prochy artysty.

Szlaki górskie i trasy spacerowe

Rejony Zakopanego są idealnym miejscem dla aktywnych turystów. Polskie Tatry oferują wiele szlaków górskich przeznaczonych zarówno dla doświadczonych turystów górskich, jak i dla osób o małym doświadczeniu w tym obszarze.

Suche i okolice zapewniają wiele atrakcji turystom w różnym wieku i są doskonałym miejscem na spędzenie czasu z rodziną. Warto więc wziąć je pod uwagę podczas planowania urlopu bądź wakacji. 

Wróć do bloga